
Вже досить давно роздумую про власний бізнес. Причиною цього є бажання більше заробляти та самореалізація. Однієї роботи на когось мені вже мало, як в плані фінансів, так і в плані свободи дій. Перебирав багато різних варіантів, але до реальних справ майже не доходило.
Думав про відкриття продуктового магазину, магазину побутової хімії. Також про свій магазин одягу з принтами. Вендинговий бізнес, кав’ярню, піцерію, сувеніри, якісь власні програмні продукти.
Але коли починаю аналізувати конкретну нішу, то вспливає купа нюансів, проблем, неочевидних перепон.
П’ять головних причин, що майже завжди мене зупиняють:
1. Чимало бізнесів, особливо малих, не будуть приносити більше прибутку ніж я можу заробити просто працюючи на роботі у своїй сфері.
2. Більшість бізнесів не викликають в мене справжнього інтересу, захоплення.
3. Великий поріг фінансового входу.
4. Велика відповідальність та ризик, які потрібно брати на себе.
5. Проблема масштабування бізнесу.

І це все за умови, що все піде добре і справа вистрілить, а скоріш за все я просто втрачу гроші, час, сили.
Розкрию ці моменти детальніше на прикладі продуктового магазину, як я це бачу.
Перший пункт, коли, наприклад відкрити невеликий продуктовий магазин, то скільки він буде приносити прибутку в місяць, якщо все піде добре? Ну 1000-2000 доларів. Для мене це не ті суми за які потрібно брати стільки відповідальності та геморою на себе. Працювати без вихідних та ще й відповідати за своїх працівників.
Другий пункт, мене не збуджує ідея кожен день закуповувати оптом хліб, боротися з державними органами та менеджери косяки працівників, трястися за демпінг цін, бо конкурент їх знизив. Це не той бізнес, що мене драйвить.
Третій пункт, щоб відкрити такий магазин потрібно від 10-12 тисяч доларів і більше.
Четвертий пункт, ризик втратити від 10к зелених дуже високий. Не вгадав з локацією, пролетів. Не вгадав з асортиментом товарів, зазнаєш збитків, конкуренти відкрили магазин поруч, зазнаєш збитків, через пів року закриваєшся.
П’ятий пункт, навіть якщо твій магазин вижив і генерує якийсь прибуток, як це відносно швидко масштабувати? Таких продуктових магазинчиків кругом валом. Відкривати ще один такий в іншій локації? Скоріш за все не варіант. Це знову великі витрати(привіт 10к зелені) з сумнівним результатом. Це майже не масштабується для однієї людини з середнім бюджетом. Скільки потрібно, щоб працював перший магазин, що вижив для генерації суми на відкриття нового? Рік, два? Я за цей час на своїй звичайній роботі зароблю більше.
Думав чим я б хотів займатися кожний день і це не набридло мені через місяць, але при цьому щей приносило прибуток. Складна для мене задача. І поки що, я остаточного варіанту не знайшов.
Інтуїтивно розумію, що потрібно щоб склався пазл, сума факторів, який приведе до успіху. Це ідея перш за все, бажано унікальна. Щоб це мені подобалось, і шоб це можна було відносно дешево запустити та масштабувати, а також не було критичних факторів в цей період, що зведуть все на нівець. Наприклад війна чи рейдерство, каверзний вчинок від конкурентів.

Декілька таких ідей вже плаває в моїй голові:
1. Вендинговий бізнес – є одна ідея, деталі якої я поки не буду розкривати. Продавати певні групи товарів в певних локаціях через вендингові автомати. І це не кавомати чи снекомати в класичному застосуванні.
2. Розробка та виготовлення всіляких сувенірів на ІТ тематику і не тільки. Одяг з принтами, патчі, чашки та інше. Тут насправді роботи може бути на цілий бренд. І так тут вже є конкуренти. Але це показує, що ніша жива і є певний клас потенційних клієнтів. Ця ідея мене дійсно драйвить та захоплює. Я сам вже пробував створювати логотипи та дизайни для футболок та чашок. І, як на мене, для початківця вийшло непогано. Один товар навіть купили на OLX. Але то окрема історія. Може колись напишу про це.
Залишити відповідь